Opuszczony Basen Amadeusz w Niewiadowie | #urbex

Niegdyś tętniący życiem – w szczególności w weekendy basen, dziś świeci pustkami. Nic dziwnego! Stan tego miejsca jest już bardzo zły. Czy będziemy mieli jeszcze okazję spędzić dzień na basenie „Amadeusz”?

Opuszczony Basen „Amadeusz” w Niewiadowie

W zasadzie nazwa „Amadeusz” powstała niedługo przed tym, jak został on opuszczony. Jeszcze w 2007 roku, już od rana ustawiały się kolejki w kasach basenu. Okoliczni mieszkańcy w nadmuchanych kołach czekali na zakup biletu, aby później spędzić nad basenem cały dzień. W zasadzie przyjeżdżały również osoby z całego województwa np. pociągami, rowerami – ponieważ to miejsce, oprócz basenu, oferowało również możliwość do gry w piłkę oraz bar, z którego zapach frytek i zapiekanek roznosił się na pół ośrodka.

Plany na rewitalizację basenu „Amadeusz”

Rewitalizacja tego miejsca zaplanowana była już kilkukrotnie. Niestety obiekt obecnie jest w takim stanie, że nadaje się do kompleksowej odbudowy, ponieważ zarówno sam basen jak i budynki, szatnie są zdewastowane.

W 2019 pojawiła się informacja o kolejnej planowanej rewitalizacji tego miejsca. Jesteśmy bardzo ciekawe, czy doczeka się ono odbudowy? Z pewnością znalazłoby się wielu chętnych, aby spędzić tam upalny dzień.

Czy będzie odnowiony?

Na chwilę obecną przed wejściem na teren basenu znajduje się tablica informacyjna o dofinansowaniu – nic się jednak nie dzieje. To nie pierwsze zapewnienia o rewitalizacji tego obiektu. W internecie można znaleźć już wizualizacje które powstały w ramach planu odnowienia tego miejsca jednakże nic nie zrobionow tym kierunku.

A czy wy, byliście kiedyś w tym miejscu? Napiszcie swoje wspomnienia w komentarzu!

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *