Morskie Oko – trasa na jeden dzień | góry

Kto nie słyszał o „Morskim Oku” niech pierwszy rzuci kamień. Choć to miejsce jest przereklamowane to uważamy, że uroki tego miejsca powinien zobaczyć każdy – przynajmniej raz w życiu.

Wejście do Tatrzańskiego Parku jest bardzo tanie, bilet kosztuje zaledwie kilka złotych. W parku jest czysto, nie ma śmieci, jest on bardzo dobrze oznaczony, na szlaku tabliczki informują o tym ile czasu zostało do przejścia, w którą stronę odchodzą dodatkowe szlaki oraz są informacje o toaletach – tych płatnych jak i tych darmowych.

 

Rozpoczęłyśmy trasę od Palenicy BiałczańskiejJest tutaj duży parking, jednak bardzo szybko się zapełnia. My przyjechałyśmy busem z centrum Zakopanego i było to najlepsze wyjście (bilety kosztują 10zł/osobę).

 

Musimy przyznać, że trafiła nam się bardzo dobra pogoda – przynajmniej tak myślałyśmy idąc do stawu, niestety zdjęć z powrotu nie doczekacie, ponieważ deszcz zmoczył nam dosłownie wszystko co miałyśmy – łącznie z nami!

Trasa jest łatwa, bez przeszkód można mieć ze sobą wózek dziecięcy, ponieważ cała jest asfaltowa.

W pewnych momentach można iść „na skróty” przez kamienie, jest to całkiem fajne urozmaicenie.

Po drodze mijamy kilka miejsc, w których warto się zatrzymać i podziwiać dary natury.

Na trasie znajdziecie między innymi Wodogrzmoty Mickiewicza – czyli imponujące kaskady wody utworzone na progach skalnych potoku Roztoka (wypływa z Wielkiego Stawu  w Dolinie Pięciu Stawów Polskich). 3 większe noszą nazwę: Wyżni, Pośredni i Niżni, oprócz nich jest też kilka mniejszych.

Po dotarciu na miejsce dalej ruszyłyśmy wokół Morskiego Oka. Widoki są przepiękne – polecamy!

Dodatkowym argumentem na wycieczkę wokół Morskiego Oka niech będzie fakt, że tuż pod schroniskiem jest bardzo dużo ludzi, natomiast z drugiej strony można swobodnie spacerować!

 

Droga wokół Morskiego Oka nie jest przystosowana dla wózków.

Schronisko Morskie Oko
Zobaczcie ile osób było tuż przy Schronisku.

Spacer wokół Morskiego Oka to dodatkowy kawałej drogi, jeśli jednak macie trochę siły – skuście się na dodatkową wycieczkę wokół stawu lub razem z wejściem nad Czarny Staw.

 

Nie będziemy Was jednak przynudzać, sami zobaczcie!

Czy dostatecznie was przekonałyśmy, że warto tam się wybrać? 🙂

Walory natury mówią same za siebie – spacer w takich okolicznościach to idealny sposób na spędzenia dnia!

Nie zapominajcie jednak o zdrowym rozsądku na szlaku – nawet na tej z pozoru łatwiej ścieżce. Ubierzcie się wygodnie, weźcie napój/jedzenie ze sobą, pamiętajcie o czymś przeciwdeszczowym (nawet jeśli nie zapowiadają ulewy – warto!) i w drogę!

Tags: No tags

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *