Weekend w Trójmieście

Macie ochotę ruszyć na weekend za miasto? A może do miasta? 

Zobaczcie naszą propozycję na dwa dni w Trójmieście. 

W ostatni weekend miałyśmy ważne sprawy urzędowo-rodzinne do pozałatwiania właśnie w Gdyni, więc byłyśmy zmuszone wybrać się na wybrzeże, ale nie był to przykry obowiązek – wolne chwile wypełniłyśmy zwiedzaniem czy eksplorowaniem interesujących nas miejsc. 

To był w zasadzie sprint po Trójmieście, dlatego nie napiszemy tu o wszystkich miejscach wartych uwagi (a jest ich całkiem sporo) lecz tylko o tych, które udało nam się zahaczyć i które nas zainteresowały. Do dzieła! 

Zacznijmy od Gdyni

Gdynia Orłowo Molo – W Gdyni nie mogło nas zabraknąć a już tym bardziej w Orłowie. Molo jest piękne, z samego rana nie ma na nim jeszcze wielu osób więc można spacerować i cieszyć się słońcem, morzem i szumem fal. 

Opuszczone Sanatorium W Gdyni – czyli jeden z urbex’ów który trzeba zobaczyć. Złapałyśmy małą zajawkę na takie miejsca, więc gdy zobaczyłyśmy, że Sanatorium oferuje takie widoki, postanowiłyśmy zobaczyć je na własne oczy. Więcej o tym miejscu przeczytacie klikając tutaj:

Widok z okna Opuszczonego Sanatorium w Orłowie

Klif Orłowo Gdynia – przepiękne miejsce, chyba nie ma podobnego w Polsce. Jeśli jest – dajcie nam znać! Można z góry klifu obejrzeć wybrzeże, morze – robi wrażenie. Można również przejść się plażą! W ostatnim roku klif kruszył się i osuwał, więc nie wiadomo jak będzie wyglądał za rok czy za pięć lat. Na dzień dzisiejszy, na górze jest tabliczka która zakazuje spacerowania po całej części. 

Panorama Gdyni Orłowo z klifu
Widok na klif Orłowski z molo

Port Gdynia – Nie mogło nas zabraknąć w Porcie, gdzie podziwiałyśmy “Dar Pomorza” 

Kamienna Góra – kolejka – miejsce, w którym z 48m n.p.m. możemy podziwiać panoramę Gdyni. Na górę prowadzą schody (dla aktywnych) lub kolejka (dla cierpliwych) – zamożność nie ma znaczenia, jedno i drugie jest za darmo! 🙂 

Panorama z Kamiennej Góry

Jedziemy do Sopotu!

Molo w Sopocie Piękne molo, w sezonie podobno wejście kosztuje 5zł, my załapałyśmy się za darmoszkę. Na molo jest knajpka, ławeczki. Miło pospacerować. 

Wejście na Molo w Sopocie
Kasy Molo w Sopocie

Latarnia Morska w Sopocie przepiękny widok na panoramę Trójmiasta, morze, molo – zdecydowanie warto wpłacić piąteczkę i zobaczyć to na własne oczy. Po zwiedzaniu dostajemy również certyfikat! 

Latarnia Morska w Sopocie
Panorama Sopotu z Latarni Morskiej
Mamy też krótki film - szukacje na YT 🙂

Deptak Monte Cassino główna ulica która prowadzi do molo. Znajdziemy na nie restauracje i kawiarnie, sklepy, czy krzywy domek. 

Krzywy Domek w Spocie Myśląc, że zdjęcia są przekoloryzowane, gdy zobaczysz domek na żywo, będziesz zaskoczony! On naprawdę jest taki krzywy! Warto zajrzeć do środka, spacerując po Monte Cassino. 

Krzywy domek w Sopocie

Jeden dzień w Gdańsku

Wracając, wpadłyśmy na trochę do Gdańska, chcecie zobaczyć co tam robiłyśmy?

Kliknijcie tutaj:

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *