Termy w górach – Gorący Potok

Gorąca woda na termach to marzenie po górskich, zimowych wycieczkach. W okolicy jest dużo miejsc gdzie znajdują się termy, my wybrałyśmy Gorący Potok w Szaflarach (15 kilometrów przed Zakopanem).

Termy w górach? Zakopane - gdzie na termy?
Termy w górach? Zakopane - gdzie na termy?

Termy w górach

Jadąc na urlop już wcześniej zaplanowałyśmy, że pierwsze dwa dni spędzimy na termach, jednak nie wiedziałyśmy jeszcze gdzie dokładnie. W okolicy oprócz term Gorący Potok znajdują się Termy Szaflary, zaś niedaleko są również Termy Bania, Termy Bukovina jak i z drugiej strony Termy Chochołowskie.

Nasz domek znajdował się w Bańskiej Niżnej. Z okna widziałyśmy pierwsze dwie pozycje – padł więc wybór, że ruszymy na pieszo do jednej z nich i po szybkim zerknięciu w internecie wybrałyśmy Termy Gorący Potok.

W zeszłym roku odwiedziłyśmy Termy Bukowina (a w innych miejscach Polski Termy Uniejów oraz Termy Maltańskie). Byłyśmy ciekawe co zastaniemy tutaj.

Gorący potok, Szaflary

Budynek wygląda dość niepozornie, więc myślałyśmy o małych termach jednak wybór basenów jest naprawdę spory. Większość była dostępna (nie działał może jeden basen), w innych woda aż wrzała. 

Jednym z najcieplejszych był Górsko Riviera – dlatego, że woda miała aż 40 stropni!

Minusem, który odróżnia te termy od tych na których byłyśmy wcześniej jest brak przejścia z budynku bezpośrednio do wody na zwenątrz. Nie jest to może bardzo uciążliwe, jednak dla rodzin z dziećmi już może być, ponieważ pierw wychodzimy z szatni na dwór a później dopiero do basenu.

Z pewnością każdy znalazłby coś dla siebie. Znajdziecie tu baseny z wodą ciepłą, chłodniejsze ale i takie w których nie dałyśmy rady wysiedzieć zbyt długo, ponieważ było w nich bardzo gorąco!

Termy w górach? Zakopane - gdzie na termy?
Termy w górach? Zakopane - gdzie na termy?

Na miejscu jest bar w którym możemy coś zjeść – dania obiadowe które sami komponujemy a ich koszt jest zależny od wagi.

Jedzenie było średnie – niestety. Zazwyczaj są to potrawy podgrzewane w bemarach (podgrzewaczach) jednakże kto głodny to nie będzie wybrzydzał. Z tego co pamiętamy, nie były one też bardzo drogie.

Co ważne, kupujemy wszystko w barze na opaskę, zaś rozliczamy się dopiero przy kasie – to wygodne, ponieważ nie martwimy się o noszenie portfela.

Możemy również kupić piwo lub inne napoje a z nimi wygrzewać się w wodzie – co nam bardzo przypasowało! 

Termy w górach? Zakopane - gdzie na termy?

Cennik term Gorący Potok

Termy Gorący Potok w Szaflarach to jedno z tych miejsc do których jeszcze wrócimy, ponieważ można się tam przyjemnie zrelaksować. Byłyśmy tam dwa razy, i udało nam się trafić na promocje cenowe: 

Bilet Poranny obowiązuje w godz. od 9:00 do 12:00 w Strefie Basenowej, po godz. 12:00 dopłata wg cennika39,00zł
Bilet Wieczorny obowiązuje w godz. od 18:00 do 22:00 w Strefie Basenowej,39,00zł

Według standardowego cennika są to bilety o 10zł tańsze ponieważ wchodziłyśmy na 2,5h – cena z cennika to 49zł/osobę.

Cały cennik znajdziecie tutaj: CENNIK GORĄCY POTOK

My nie trafiłyśmy na kolejki, wręcz przeciwnie, gdy wchodziłyśmy była przed nami może jedna/dwie osoby.

Ponadto, termy polecamy również ze względu na geotermalną wodę. Obiekt wykorzystuje unikalne właściwości wody termalnej pochodzącej z miejscowego źródła, Charakteryzuje się ona wysokim stężeniem siarki dwuwartościowej, niską mineralizacją oraz wysoką temperaturą przy wypływie. W ten sposób wypoczywając, poddajemy się tu kąpielom leczniczym. 

Polecamy to miejsce każdemu, kto chciałby odpocząć i zrelaksować się na Podhalu.

Byliście kiedyś na tych termach? Może chcecie napisać swoje wrażenia?.

One Response

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *