sniadanie_qubek_caffe_lodz2

Śniadanie w centrum Łodzi – czy to konkurencja Caffe przy ulicy?

Lubicie w niedzielny poranek wysokoczyć na śniadanie do miasta? Może do coraz częściej rozpoznawalnego przez Łodzian lokalu Caffe przy ulicy? To pewnie wiecie, że w porze śniadaniowej w weekend ciężko dorwać tam stolik! Zobaczcie jak jest w Qubek Caffe – czy warto tam iść?

SMAK
92%
WYBÓR SMAKÓW
90%
UMIEJSCOWANIE
82%
ATMOSFERA/OBSŁUGA
97%

Pozwolimy sobie porównać Qubek Caffe do wspomnianego wcześniej Caffe przy ulicy, które skradło nasze serca odkąd powstało na retkińskim osiedlu. Byłyśmy tam niezliczenie wiele razy (co ciekawe, nie napisałyśmy jeszcze o tym miejscu!). Dziś porównamy te dwa miejsca, ponieważ oferują podobne menu.

Qubek znajduje się w centrum Łodzi, jednakże dzięki temu, że jest w nowopowstałych budynkach przy ulicy Gdańskiej, nie czujemy tam bezpośredniego zgiełku miasta. Prawdą jest, że widok z okien mógłby być nieco lepszy niż stacja i McDonald’s ale, jak się nie ma co się lubi… 🙂

Śniadanie w centrum Łodzi

Zajrzałyśmy do Qubka w bardzo leniwy, sobotni poranek. W lokalu było dość pusto (co w Caffe się o tej godzinie rzadko zdarza) ale to dobrze, ponieważ nie chciałyśmy szukać innego miejsca.

Zamówiłyśmy dwie jajecznice, herbatki i czekamy! 

(Byłyśmy tu już kiedyś, wtedy były tosty, pasta jajeczna i tarta z owocami więc możemy śmiało powiedzieć, że przetestowałyśmy kubki smakowe!)

Śniadanie było smaczne, jajecznica gorąca (co lubimy) a warzywa świeże i bardzo smaczne.

Minusami jest bardzo wąski wybór herbaty, ponieważ chcąc wybrać zieloną – jesteśmy skazani na droższą (8zł) z klasycznych jest tylko czarna.

Minusem na który również zwróciłyśmy uwagę był brak masła, które jednak lubimy i nie żałujemy sobie, tym bardziej przy jajecznicy!

Czy warto tu zajrzeć?

Porównując do Caffe przy ulicy – ceny są delikatnie wyższe, zestaw jajecznicy z pieczywem i warzywami to różnica ok. 1-2zł, jednak patrząc na herbatę/kawę do zestawu – w Caffe dostaniemy ją w zestawie za 2zł.

W Qubku zdecydowanie łatwiej będzie Wam dorwać stolik w porze śniadaniowej, dodatkowo jest w centrum, więc będąc w tej okolicy nie musicie jechać kilku kilometrów do osiedlowej Caffe.

Czy polecamy Qubek? Tak! Zajrzyjcie tam w wolnej chwili, serwują smaczną kawę, mają różnorodne menu w tym, śniadania, kanapki jak i słodkości – dla każdego coś dobrego.

A Wy, wybieracie domowe śniadanie czy lubicie skoczyć do miasta?

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *