Śniadanie w centrum Łodzi – czy to konkurencja Caffe przy ulicy?

Lubicie w niedzielny poranek wysokoczyć na śniadanie do miasta? Może do coraz częściej rozpoznawalnego przez Łodzian lokalu Caffe przy ulicy? To pewnie wiecie, że w porze śniadaniowej w weekend ciężko dorwać tam stolik! Zobaczcie jak jest w Qubek Caffe – czy warto tam iść?

Pozwolimy sobie porównać Qubek Caffe do wspomnianego wcześniej Caffe przy ulicy, które skradło nasze serca odkąd powstało na retkińskim osiedlu. Byłyśmy tam niezliczenie wiele razy (co ciekawe, nie napisałyśmy jeszcze o tym miejscu!). Dziś porównamy te dwa miejsca, ponieważ oferują podobne menu.

Qubek znajduje się w centrum Łodzi, jednakże dzięki temu, że jest w nowopowstałych budynkach przy ulicy Gdańskiej, nie czujemy tam bezpośredniego zgiełku miasta. Prawdą jest, że widok z okien mógłby być nieco lepszy niż stacja i McDonald’s ale, jak się nie ma co się lubi… 🙂

Śniadanie w centrum Łodzi

Zajrzałyśmy do Qubka w bardzo leniwy, sobotni poranek. W lokalu było dość pusto (co w Caffe się o tej godzinie rzadko zdarza) ale to dobrze, ponieważ nie chciałyśmy szukać innego miejsca.

Zamówiłyśmy dwie jajecznice, herbatki i czekamy! 

(Byłyśmy tu już kiedyś, wtedy były tosty, pasta jajeczna i tarta z owocami więc możemy śmiało powiedzieć, że przetestowałyśmy kubki smakowe!)

Śniadanie było smaczne, jajecznica gorąca (co lubimy) a warzywa świeże i bardzo smaczne.

Minusami jest bardzo wąski wybór herbaty, ponieważ chcąc wybrać zieloną – jesteśmy skazani na droższą (8zł) z klasycznych jest tylko czarna.

Minusem na który również zwróciłyśmy uwagę był brak masła, które jednak lubimy i nie żałujemy sobie, tym bardziej przy jajecznicy!

Czy warto tu zajrzeć?

Porównując do Caffe przy ulicy – ceny są delikatnie wyższe, zestaw jajecznicy z pieczywem i warzywami to różnica ok. 1-2zł, jednak patrząc na herbatę/kawę do zestawu – w Caffe dostaniemy ją w zestawie za 2zł.

W Qubku zdecydowanie łatwiej będzie Wam dorwać stolik w porze śniadaniowej, dodatkowo jest w centrum, więc będąc w tej okolicy nie musicie jechać kilku kilometrów do osiedlowej Caffe.

Czy polecamy Qubek? Tak! Zajrzyjcie tam w wolnej chwili, serwują smaczną kawę, mają różnorodne menu w tym, śniadania, kanapki jak i słodkości – dla każdego coś dobrego.

A Wy, wybieracie domowe śniadanie czy lubicie skoczyć do miasta?

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *